Profesyonel beyazlatma tedavileri gülümsemenizi aydınlatabilir ve dişlerinizin en iyi şekilde görünmesine yardımcı olabilir. Deneyimli estetik diş hekimliği kadromuzla çalışarak arkadaşlarınıza, ailenize ve tanıştığınız herkese göstermekten gurur duyacağınız parlak bir gülümsemeye kavuşabilirsiniz.

Profesyonel Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma işlemi sırasında diş hekiminiz dişlerinize güçlü bir beyazlatma bileşiği uygulayacaktır. Bu jel bileşiğin ağzınıza sızmasını önlemek için dişlerinizi kaplamak için bir tepsi kullanılabilir.

Bazı durumlarda diş hekimlerimiz beyazlatma jelini etkinleştirmek için konsantre ışık kullanır. Diş beyazlatma prosedürlerimiz, daha beyaz, daha temiz dişler ortaya çıkarmak için kahve ve sigara lekelerini çıkarabilir.

Profesyonel Diş Beyazlatma Maliyeti

Diş beyazlatma seçeneklerimiz şaşırtıcı derecede uygun fiyatlı. Diş hekimimiz, sunduğumuz diş beyazlatma prosedürlerinin maliyetlerini anlamanızı sağlamak için sizinle birlikte çalışacaktır.

Çoğu diş sigortası planı kozmetik prosedürlerin maliyetini karşılamadığından, bu tedaviye başlamadan önce diş beyazlatmanızın maliyetini belirlemek önemlidir.

Evde Diş Beyazlatma Nedir?

Doktorunuz diş ihtiyaçlarınız için evde diş beyazlatma kitleri önerebilir. Bu kitler, dişlerinizdeki küçük lekeleri ve renk bozulmalarını gidermek için her gün önceden belirlenmiş bir süre boyunca uygulanabilen tepsiler ve ağartma solüsyonu içerir. 

Bursa Diş Beyazlatma 

Diş Beyazlatma Zararlı mı ?

Diş beyazlatma, günümüzde en yaygın kozmetik diş prosedürlerinden biridir ve nedenini görmek kolaydır. Diş beyazlatma, gülümsemenizi birkaç saat içinde güzelleştirmenin hızlı ve müdahalesiz bir yolunu sunar.
 
Doğru kullanıldığında diş beyazlatma, tatmin edici sonuçlar verebilen güvenli ve etkili bir işlemdir. Piyasada bulunan çok sayıda beyazlatma ürünü ve hizmetiyle, özel ihtiyaçlarınıza uyan tedavi türünü seçerken dikkatli olmakta fayda var.
 

Diş beyazlatma işlemi, genellikle güvenli bir işlemdir ve dişlerin rengini açmaya yönelik bir tedavidir. Ancak, bazı hastalarda dişin genetik yapısına dayalı olarak kısmi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler arasında şunlar yer alabilir:

 1. Ağız içinde geçici ağrı: Dişlerinizde geçici bir ağrı hissedebilirsiniz. Bu ağrı, işlemden sonra geçebilir ve ağız içinde ağrı kesici ilaçlar ile hafifletebilir.
 2. Diş eti hasarı: Diş etlerinize zarar verilebilir. Bu nedenle, işlem öncesinde diş hekiminizin önerilerine uygun bir şekilde dişlerinizi temizlemek ve diş etlerinizi koruma altına almak önemlidir.

Lütfen unutmayın ki, diş beyazlatma işlemi sadece dişlerin rengini açıklatmaya yönelik bir tedavidir ve dişlerinizin sağlığını koruma konusunda etkisi yoktur. Dişlerinizin sağlığını koruma konusunda, düzenli diş bakımı ve diş hekiminizin önerilerine uyulması gerekir.

Diş Beyazlatmanın Yan Etkileri

Diş beyazlatma güvenli ve basit bir prosedür olmasına rağmen, beyazlatmanın en sık bildirilen yan etkisi hassasiyet ve hafif diş eti tahrişi olabilir. Buradaki yazımızda da diş eti hastalıkları hakkında bilgi verdik. Bu yan etkilerin her ikisinin de kalıcı olmadığı ve tamamen geri dönüşümlü olduğu unutulmamalıdır.
 
Hastalar, genellikle birkaç gün süren tedavi sırasında diş hassasiyeti yaşayabilir. Diş eti tahrişi, tedaviden sonraki 24 saat içinde meydana gelebilir ve aynı zamanda birkaç gün sürebilir.
 
Yukarıdaki yan etkilerin derecesi, büyük ölçüde peroksit ağartma bileşeninin konsantrasyonu ile ilişkilidir. Diş beyazlatma genellikle iki aktif bileşenden birini kullanır: karbamid peroksit veya hidrojen peroksit.
 
Hem hidrojen peroksit hem de karbamid peroksitin aynı yüksek kaliteli sonuçları verdiği bilinmektedir. Bununla birlikte, karbamid peroksit, ikisinin daha hafifi olarak kabul edilir ve bu nedenle hassas dişleri olanlar için idealdir.
 
Hidrojen peroksit daha hızlı etki eden bir ajandır ancak aynı zamanda daha agresiftir. Bazı agresif diş beyazlatma rejimleri dehidrasyon ve demineralizasyon yoluyla dişe zarar verebilir.
 
Hamileyseniz veya emziriyorsanız, dişlerinizde çatlak veya diş eti hastalığınız varsa diş beyazlatma genellikle önerilmez. Bu nedenle herhangi bir beyazlatma işlemine başlamadan önce diş hekiminize danışmanız önerilir.

Diş Beyazlatma İşlemi

Diş beyazlatma, minedeki lekeleri çıkarmak için karbamid peroksit adı verilen güvenli bir ağartıcı kullanır. Karbamid peroksit, dişlerinize belirli bir süre uygulanan ve minenin derinliklerine inen yüksek yoğunluklu bir ışıkla tedavi edilen bir hidrojen peroksit türevidir. 
 
Ağartıcı daha sonra emayeden dişlerin iç dentin tabakasına nüfuz eder. Burada ağartıcı, dişlerin derinliklerindeki koyu leke moleküllerini parçalayarak dişlere daha beyaz bir görünüm kazandırır.
 

Diş Beyazlatma Yöntemleri?

1. İç Beyazlatma Uygulaması
 
Bu sadece cansız dişler ve zamanla rengi değişen dişler için bir seçenektir. Bu dişlere travma sonrası kanal tedavisi yapılacaktı. Beyazlatıcı dişin içinde bir süre bekletilir ve ardından istenilen renk değişimi elde edilene kadar çıkarılır veya değiştirilir.
 
2. Veneer (Kaplama) Beyazlatma Tedavisi
 
Diş beyazlatma yalnızca dişlerinizin rengini değiştirir, dişlerinizin şeklini ve konumunu (diş teli tercih etmeden) ve ayrıca gölgeyi değiştirmekle ilgileniyorsanız, kaplamalar bir seçenek olabilir.
 
Kaplamalar, onlara yeni bir “ön” vermek için dişlerin üzerine yerleştirilir. Kullanılabilecek materyalin türü (porselen veya kompozit), tedavinin karmaşıklığına ve mevcut ağız sağlığınıza bağlıdır.
 
Kaplamalar ömür boyu sürecek bir taahhüttür, tipik olarak bir hasta kaplamalara sahip olduğunda, bunları korumak için gelecekteki diş hekimliğine ihtiyaç duyacaktır (zaman içinde solup parçalanabileceklerinden) örnek olarak daha fazlası için zirkonyum kaplama nedir hakkında bağlantıdan inceleyebilirsiniz.
diş-beyazlatma-islemleri

Diş Beyazlatma İşlemi Fiyatı

Diş beyazlatma işlemi fiyatı, yönteme göre değişebilir. Örneğin, evde kullanılabilecek diş beyazlatma ürünleri genellikle daha ucuzdur ve 100-200 TL arasında değişebilir. Diş hekimi tarafından yapılan diş beyazlatma işlemleri ise, genellikle 347,22-1.620,00 TL arasında değişebilir. Genel diş beyazlatma ücreti hakkında bilgi almak isterseniz aşağıdaki tdb onaylı tabloya inceleyebilirsiniz.

Lazer ile yapılan diş beyazlatma işlemleri ise, 2000-3000 TL arasında değişebilir. Bu fiyatlar, yaptırılacak işlemin büyüklüğüne, dişlerin durumuna ve seçilen beyazlatıcı ürünlerine göre de değişebilir. Önceden diş hekiminizle görüşerek, işlemin detaylarını ve fiyatını öğrenebilirsiniz. Ayrıca, diş beyazlatma işleminin fiyatı, sigorta kapsamına girdiği ülkelerde sigorta şirketleri tarafından karşılanabilir. Bu nedenle, sigorta durumunuzu da göz önünde bulundurarak, diş beyazlatma işleminin fiyatını öğrenmeniz faydalı olabilir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2024

Aşağıdaki tabloda belirtilen fiyatlar TDB’nin belirlediği taban tedavi fiyatlarıdır.

Diş Beyazlatma Çeşitleri AdıKDV Hariç Fiyat %8 KDV Dahil Fiyat
Diş Ağartma (Beyazlatma Vital Tek Diş En Çok 4 Adet) (Malzeme Ücreti Hariç)467,59 TL505,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Devital Tek Diş ) (Seans Başına – Dolgu Hariç) 587,96 TL635,00 TL
Diş Ağartma (Beyazlatma – Tek Çene) (Malzeme Ücreti Hariç) 2.787,04 TL3.010,00 TL
Ev Tipi Diş Beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Ofis Tipi Diş Beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Jeller ile diş beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Kombine beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Devital beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Lazer ile diş beyazlatma Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz
Diş ağartma yöntemi Lütfen Fiyat Sorunuz Lütfen Fiyat Sorunuz

Dilerseniz Diş Hekimleri Birliği fiyatlarına buradan göz atabilirsiniz. 

  Randevu Formu

  Diş Beyazlatma Doktorlarımız

  Mehmet Fatih Sever
  Melih Hınıslı
  Muhammed Ali Kurmuş
  Dilek Paca

  Evde belirli karışımlarla kendi kürünüzü yaparak dişlerinizi beyazlatabilirsiniz.

  Genelde saydam bantlar şeklinde üretilen diş beyazlatma bantları, alt ve üst dişlere uygun olacak şekilde üretilmiş bantlardır

  Diş beyazlatma işleminde ilkin hastanın dişlerinde diş taşı ve tartar temizliği yapılır. Ardından beyazlatma jeli teker teker tüm dişlere sürülür.
  Beyazlatıcı diş macunu çeşitleri dişlerde renklenmeye, lekelenmeye yol açan pigmentlerin kimyasal yapısını değiştiriyor.

  Beyazlatma kiti olarak da malum bu makineler, mavi led ışıkları sayesinde kısa bir vakit dilimi içerisinde etki göstererek yoğun beyazlatma sağlar.

  Sayfamızda sadece bilgilendirme amaçlı içerik yayınlanmıştır. Tedavi edici sağlık hizmetine yönelik içermemektedir. Teşhis ve tedavi için lütfen uzman hekimize başvurun.

  Buraya ilk kanal tedavisi için muayeneye gelirken çok tereddütlerim vardı fakat Mehmet Bey sağ olsun muayeneden sonra tedavi süreçleri boyunca çok yardımcı oldu.
  Melisa Yaşam